BEZ DROG

            Protidrogové prednášky a výsledky v číslach.

Odporúčame, 30 (po dohode aj viac) žiakov + pedagógovia 

trvanie 1 vyučovaciu hodinu

VOlajte 0948 140 466

0
Počet prednášok
0
Počet detí na prednáškach
0
Počet pedagógov na prednáškach
0
Detskí sľub šerifa
0
Letáky o škodlivosti marihuany verejnosti
0
Brožúrky Pravda o drogách verejnosti aj deťom v školách

Na prednáškach komunikujeme
7 tém/ právd o drogách:

1.Drogy v tele.

2. Fyzická závislosť, útok proti vitamínom a minerálnym látkam.

3. Falošné údaje o alkohole.

4. Aký účinok, vplyv majú drogy na myslenie.

5. Vplyv drog na osobnosť a tvorivosť.

6. Aká je skutočná pravda o Marihuane.

 7. Téma extáza.

Žiakom vysvetľujeme a diskutujeme s nimi o tom, čo všetko môžu DROGY spôsobiť im samotným, ich priateľom, ich rodine,… Mnoho príkladov o škodlivosti a účinkoch legálnych aj nelegálnych drog počas prednášok nám hovoria priamo žiaci a študenti.

Často s deckami diskutujeme o témach, ako je používanie drog v zdravotníctve a o tom, prečo je v poriadku používať morfium (heroin) pri obrovských bolestiach pacienta po zranení a prečo nie je v poriadku dať si dávku heroínu, keď sa niekto nudí alebo je smutný. Toto mnohým žiakom a študentom vôbec nie je jasné. 12, 13 a 14 ročné deti jednoducho nerozumejú tomu, ako je možné, že niekedy je použitie nejakej drogy v poriadku a inokedy zase nie. Rovnako ako nerozumejú tomu, prečo „je v poriadku“ keď ich rodičia fajčia a pijú, pričom oni to robiť nemôžu. Deti potrebujú poznať odpovede na tieto otázky. To že ich nemajú, potom vedie k tomu, že práve v tomto veku drogy prvý krát skúsia. A časť z nich pri nich potom aj zostane.

Našim súkromným prianím je, aby sa pravda o škodlivosti všetkých drog dostala k žiakom skôr, ako sa k nim dostanú „falošné“ informácie od ich  akože priateľov alebo drogových dílerov. Tí im totiž môžu hovoriť o tom, ako im drogy pomôžu a akí budú fajn a podobne, keď ich zoberú.

Protidrogové preventívne prednášky

Potrebujeme byť rýchlejší ako drogoví díleri a vyplniť informačné vákuum ohľadne drog.